Trafik Kaza Tazminatı

TRAFİK KAZA TAZMİNATIMANEVİ TAZMİNATBAKICI GİDERİ TAZMİNATITEKNE KAZASI TAZMİNATI

TARIM SİGORTASI TAZMİNATI

Tarım sigortası, dolu, don, yangın, yıldırım, fırtına, sel, su baskını, deprem vb. doğal afetler ve meteorolojik hadiseler taneleri vuruşunun doğrudan doğruya tarım ürünlerinin miktarında meydana getirdiği eksilmeyi, aşağıda yazılı esas ve şartlara göre karşılar.
Tarlada bırakılmış veya kaldırılmış ürünlerde meydana gelen hasarlar ile seralar ve içinde yetiştirilen ürünler bu sigorta kapsamına dahil değildir.

Sigorta Teminatı;

– Tarlada yetiştirilen ve aşağıda yazılanların dışında kalan bütün ekilmiş tarım ürünlerinde yeşerme ve filizlenme ile,

– Bağlarda tomurcuk gözlerin uyanması ile,

– Meyvelerde çiçeklenmenin son bulması ile,

– Fideler ve fidanların tutması ve yeşermesi ile başlar.

Sigorta teminatı, sigortalı ürünlerin hasatlarının yapılması (biçimi, sökülmesi, toplanması veya koparılması) veya sigortalı ürün veya ürünlerin tümünde tam hasar oluşmasıyla sona erer.

Aynı veya başka bir ürünün yeni ekimi sigortacının da onayı ile kararlaştırılmadığı sürece, teminat sigorta konusu yerde yeni ekimi yapılan ürün için devam etmez.

Tarım sigortası yaptıran ve doğal afetler ve meteorolojik hadiseler nedeniyle ürünlerinde zarar meydana geldiğinde, zararınızın tam ve eksiksiz olarak en kısa sürede alınması için ilgili firma veya avukatla çalışılmasında yarar vardır.

Sigorta sözleşmesinden doğan bütün talepler için zamanaşımı süresi iki yıldır.

Tarım sigortasından 100 bin TL aldı

Düzce’nin Akçakoca ilçesi Tepeköy Köyünde geçtiğimiz günlerde tarım ilaçlaması yaparken hayatını haybeden Ali Ceylan’ın ailesine Tarım Kredi Kooperatifi tarafından ölüm teminatı olarak 100 bin TL ödeme yapıldı.

Tarım Kredi Kooperatifi yetkililerinden alınan bilgilere göre, Ali Ceylan adlı vatandaşın 18 Aralık 2012 tarihinde 3 bin TL’lik kredi kullandığını, bu krediye karşılık 100 TL sigorta primi kesildiği ve şahsın vefat ettiği için sigortadan varislerinin 100 bin TL para aldığını, kooperatife ait olan 3 bin TL’lik borcunun ise silindiği öğrenildi. Bu sigorta primlerinin sadece vefat halinde değil diğer bütün kazaları da kapsadığı aktarıldı.
Ali Ceylan’ın oğlu Fahri Ceylan, “Babam tarlada çalışırken bir kaza geçirdi ve vefat etti. Çok büyük üzüntü duyduk. Babam Tarım Kredi Kooperatifi’nden sigortalı olduğu için hakkı olan prim parasını almak için başvurduk. Bize tam 100 bin TL verildi. Bu para bizim üzüntümüzü gidermez ama geride kalanlar için biraz olsun destek oldu” dedi.
Ceylan, çiftçilere sigorta yaptırmaları konusunda uyarılarda bulunarak, “Her çiftçinin mutlaka sigorta yaptırmaları gerekir. 100 TL büyük bir miktar değil. Herhangi bir kaza geçirsen dahi sigortadan para alabiliyorsun. Bu çok güzel bir uygulama. Herkesin sigorta yaptırmaları gerekiyor” dedi.

Call Now ButtonÜcretsiz Danışmanlık Hattı
WhatsApp WhatsApp Danışma