Trafik Kaza Tazminatı

TRAFİK KAZA TAZMİNATIMANEVİ TAZMİNATBAKICI GİDERİ TAZMİNATITEKNE KAZASI TAZMİNATI

SİGORTASIZ KAZA YAPMAK

Sigortasız Araçta Sürücüyüm Tazminat Hakkım Var Mı?
Sigortasız araç tazminata engel değildir. Sadece bir kusurdur. Burada bakılması gereken asıl konu haklılık payınızdır.

  • Eğer hem sigortasız hem de %100 kusurlu iseniz tazminat alma hakkınız yoktur. Özellikle tek taraflı kazalarda bu durum geçerlidir.
  • Kaza çift taraflı ise ve bu kaza sonrası karşı taraf kusurlu ise bu kez sizin sigortanız olmasa bile tazminat hakkınız vardır. Kusur oranları sigortasız araçlarda şu şekildedir.
  • Araç sigortasız ise ve yolcu konumunda iseniz tazminat hakkınız vardır. Burada sadece sürücü de bir kusur söz konusudur.
  • Sigortasız araç size ait ama sürücü başkası burada da tazminat hakkınız mevcuttur. İlk olarak kazada yolcu konumunda olduğunuzdan %100 haklı konumdasınız. Ama araç sizin ve aracın trafiğe çıkış kuralı başında sigorta yapmak olduğundan bu kurala uymadığınızdan alacağınız tazminat bu kusurlar düşüldükten sonra sizlere ödenir. Yine de aldığınız kazada darbeye göre bir ödeme hakkınız olacaktır.

Sigortasız Araçta Tazminat Nereden Alınır?
Güvence hesabı sigorta şirketleri tarafından ödenen bedellerle desteklenmektedir. Devletimiz sigorta şirketlerinden bu fona ücret kesintisi yapmaktadır. Eğer bir kazaya karıştınız ve haklı konumdasınız bu durumda kaza yaptığınız aracın sigortasını dert etmeden tazminat hakkınız olacaktır. Güvence hesabı ile ilgili daha geniş bilgiyi “Güvence Hesabı” makalemizden bulabilirsiniz.

Call Now ButtonÜcretsiz Danışmanlık Hattı
WhatsApp WhatsApp Danışma