Trafik Kaza Tazminatı

TRAFİK KAZA TAZMİNATIMANEVİ TAZMİNATBAKICI GİDERİ TAZMİNATITEKNE KAZASI TAZMİNATI

REDDİ HASAR

Sigorta şirketleri açılan bazı hasar dosyaları için tutanak üzerinde gördükleri uyumsuzluklar, eksper kanaatinin olumsuz olması, yönlendirdikleri araştırmacının olumsuz kanaatleri gibi nedenlerle kendilerine yapılan tazminat taleplerini reddetmektedir. Bu hususa reddi sigorta denmektedir.

Reddi sigortaya örnek vermek gerekirse;
1) 2/07/2014 tarihinde evine hırsız giren mağdurun, Karakol ve olay yeri inceleme
neticesinde 10.000 tl hasarım bulunmasına, sigorta şirketinin bu tazminatı 30 gün içinde ödeme yapması gerekmesine rağmen, hırsızlıkta kapıda zorlama yok denilerek dosya red edilmiştir.

2) Eskişehir’de iki ayrı tüketici kredisi çektikten sonra organ nakli operasyonu
geçiren ve kaptığı enfeksiyon sebebiyle hayatını kaybeden kişinin yakınları, kredi bedelini ‘poliçenin sağlık bölümü boş bırakılmış, böbrek yetmezliği hastası olduğunu bize bildirmemiş’ diyerek red edilmiştir.

3) 25/10/2015 tarihinde … yönetimindeki … plaka sayılı araç ile sürücüsünün
belirlenemediği … plakalı sayılı aracın çarpışması sonucunda, … şirket nezdinde kasko sigortası bulunan vekil edenine ait … plakalı aracın hasarlandığını, hasarın giderimi için davalı sigortaya yapılan başvurunun 23/11/2015 tarihli yazı ile olay sırasında sürücünün alkollü olması nedeniyle red edilmiştir. Vekil edeninin kaza anında vücudunda 1.29 promil alkol bulunmaktadır.

Reddi sigorta durumlarında, mağdur olan taraf haklılık payına istinaden tazminat talebi için dosyasını tekrar açtırarak bu işle ilgilenen firma veya avukatlar aracılığı ile başvurusunu yapabilir.

Call Now ButtonÜcretsiz Danışmanlık Hattı
WhatsApp WhatsApp Danışma